logo
ONeillsLogo

FAI Centenary Junior Cup Fixtures

Published: Wednesday, 10 November 2021 15:32

FAI Centenary Junior Cup

2021/2022

FAI Centenary Junior Cup

 

 
   

Round 4

   

Fixture

Home Team

 

Away Team

   

1

Fenit Samphires FC

Vs

Freebooters AFC

   

2

Ballinasloe Town AFC

Vs

Listowel Celtic

   

3

Peake Villa FC

Vs

Trim Celtic

   

4

Douglas Hall AFC

Vs

Ballyheane AFC

   

5

Coolock Village FC

Vs

Coachford AFC

   

6

Yellowstone Celtic FC

Vs

Kildrum Tigers FC

   

7

Athy Town AFC

Vs

Suncroft AFC

   

8

Crumlin Utd

Vs

Seaford Rock United

   

9

Portlaw United

Vs

Boyle Celtic FC

   

10

SVS FC

Vs

Westport United FC

   

11

Salthill Devon FC

Vs

Bluebell United vs Liffey Wanderers

   

12

Courtown hibernians AFC

Vs

Avenue United

   

13

Ferrybank AFC

Vs

Athenry FC

   

14

Dunbar Celtic vs Blackpool Celtic

Vs

Pike Rovers FC

   

15

Wilton United

Vs

Ballymun United

   

16

Stella Maris F.C

Vs

Cobh Wanderers

   

17

Tolka Rovers AFC

Vs

Prospect Priory FC

   

18

Booth Road Celtic

Vs

Muirhevnamor FC

   

19

Mullingar Town AFC

Vs

Clonmel Town FC

   

20

Star Rovers AFC

Vs

Ennis Town FC

   

21

Temple United vs Glasheen AFC

Vs

Hibernian FC

   

22

Carbury FC

Vs

Straffan AFC

   

23

Aungier Celtic FC

Vs

Monksland United FC

   

24

St Michael's AFC

Vs

Ashbourne United

   

25

UCC AUL

Vs

Moyne Rangers

   

26

Oliver Bond Celtic

Vs

Ballynanty Rovers AFC

   

27

Kingscourt Harps AFC

Vs

Regional United FC

   

28

Malahide United AFC

Vs

Mervue United

   

29

Carrigaline United

Vs

Fairview Rangers AFC

   

30

Coill Dubh AFC

Vs

North End United

   

31

Villa FC

Vs

Killarney Celtic FC

   

32

Grattan United

Vs

St Francis FC vs Valley Park Utd

   

O Neills LFA Youth Cup 2nd Fixtures

Published: Monday, 08 November 2021 12:00

ONeills.com LFA Youth Cup Second Round

 

Saturday Section

First Round

Ardee Celtic (DSL) v Glynn Barntown (WX), Townspark, 12.30

Kilcullen AFC (KDUL) v Arklow Town (WW), Avondale, 2.0

 

Second Round

Gorey Celtic (WX) v Portlaoise AFC (KDUL), Creagh, 2.0

Monasterevan AFC (KDUL) v Bagenalstown AFC (CW), Monasterevan, 1.0

Ashford Rovers (WW) v Prosperous United 18M (KDUL), Ballinalea Park, 2.0

Arlington AFC 18s (KDUL) v Prosperous United 18P (KDUL), Arlington Park, 11.0

Newbridge United (KDUL) v Shamrock Rovers (WX), Corrigan Park, 2.0

 

Sunday Section

Esker Celtic 18 (DDSL) v Castleknock Celtic 18 (DDSL), Hermitage Park, 10.30

Kilnamanagh AFC 18 (DDSL) v Parkvilla FC (NECSL), Ned Kelly Park, 11.0

St Kevins Boys 18P North (DDSL) v Firhouse Carmel (DDSL), St Aidans CBS, 10.15

Swords Celtic (DDSL) v Greystones United (DDSL), Balheary Resevoir, 11.0

Kells Celtic (NECSL) v Shelbourne Academy 17P (DDSL), The Grange, 1.0

Crumlin United (DDSL) v MMY FC (DDSL), Willie Pearse Park, 11.0

Artane Beaumont FC (NDSL) v Lucan United 18P (DDSL), Rockfield Park, 11.0

Stella Maris 17P (DDSL) v Ballymun United (DDSL), Dublin Port Stadium, 11.0

Raheny Unted (DDSL) v Balbriggan 17 (NDSL), details to follow

St John Bosco FC (DDSL) v Walshestown FC (NDSL), Benmadigan Road, 11.0

Verona FC (DDSL) v Larkview Boys FC (DDSL), Coolmine Park, 11.0

Belvedere FC 17P1 (DDSL) v St Josephs Boys 17P (DDSL), Clontarf Astro, 11.0

Lourdes Celtic 18P1 (DDSL) v Esker Celtic 17P (DDSL), Sundrive Park, 1.0

Stella Maris 18P (DDSL) v Cherry Orchard 17 (DDSL), Dublin Port Stadium, 2.0

 

Matches to be played weekend of November 21st

O Neills LFA Junior Cup Sunday 2nd Round Results

Published: Saturday, 09 October 2021 10:02

O Neills.Com LFA Junior Cup Sunday Section 10-10-2021

(Matches to be played Weekend of October 10th)

 

First Round

Fortbarrington FC 0 Mullingar Athletic 7

Park Celtic 3 Gallen United 2

Glynn Barntown v Glenmuir United, OFF (w/o to Glynn Barntown)

Stella Maris v Dolmen Celtic, Dublin Port Stadium OFF

Ballyoulster United 0 Knocklyon United 0 aet (Knocklyon won 5-4 on pens)

Rock Celtic 3 Knockmitten United 1

Sallynoggin Pearse FC v Coolraine FC (w/o to Sallynoggin Pearse)

Kells Celtic 5 Lucan United 4 aet

St James Gate 0 Monksland United 4

 

Second Round

Forth Celtic 1 Corach Ramblers 2

Wicklow Town 2 Kilree Celtic 3

Bangor GG FC 3 Callan United 0

Mountmellick United 2 Ballyfermot United 2 aet (Ballyfermot won 7-6 on pens)

Wexford Bohs 4 Blessington FC 0

Howth Celtic 5 Balbriggan FC 2

Ajax Athletic 0 Shamrock Rovers 1 aet

Baldoyle United 0 Oliver Bond Celtic 2

East Wall Bessborough 0 Yellowstone Celtic 3

Mullingar Town 0 Enniskerry YC 0

Killeshin AFC v St Mochtas (w/o to Killeshin AFC)

Thomastown United 3 Carrick Rovers 2

St Patricks Boys B 4 Edenderry Town 2

Rathangan AFC 3 Bunclody AFC 2

Crossabeg AFC 4 Clara Town 3

New Oak Boys 3 Leixlip United 2

North End United 5 St Pauls Artane 0

Kilcullen AFC 2 Vale Wanderers 0

Blackrock College 4 Clonmullion FC 0

Maynooth Town Masters 3 Newbridge FC 0

Bridge United v Rivervalley Rangers OFF

Evergreen FC 3 Kilcock Celtic 1

Hardwicke FC 3 Newbridge United 1

Muihevna Mor 6 Trinity Donaghmede 7

Kilmore Celtic 2 Courtown Hibs 0

Clondalkin Celtic 2 Dublin Airport FC 4

Fort Rangers 0 Crettyard United 5

Raheny United 3 Ballinahown 2

Beechwood FC 5 Temple Villa 1

O Neills LFA Junior Cup Saturday 2nd Round Results

Published: Saturday, 09 October 2021 10:01

O Neills.Com LFA Junior Cup Saturday Section 09-10-2021

 

First Round

Tymon Bawn 0 Tallaght Town 6

Manortown United v Oldbury FC OFF

Portmarnock AFC 4 St Kevins Boys 3

Sallynoggin Pearse FC 0 Larkview Boys Major 1C 4

Bluebell United 5 Ashwood FC 2

Malahide United (UCFL) v Larkview Boys Premier, (w/o to Malahide United)

Newlands Castle Park 3 Rathmines Roosters 0

Belgard Athletic 1 St John Bosco 0

Marks Celtic 4 Booth Road Celtic 5 aet

 

Second Round

Killester Donnycarney 3 Ballymun United 7

Old County FC 9 St Marys Boys 1

Aungier Celtic v FC Donaghmede OFF

Valley Park United 4 Maynooth University Town 2

Parkvilla FC v Lorcan Celtic, OFF

Wayside Celtic 2 Phoenix FC 0

Malahide United (LSL) 2 Castleknock Celtic 1

Arthur Griffith Park 2 Baldoyle United 0

Kilbarrack United 11 ROC Celtic 0

Columbas Rovers 2 Rialto FC 3

Rosemount Mulvey FC v MP FC, Rosemount Park, OFF

Dublin Hospital 1 St Marks FC 0

Kinamanagh AFC 1 Verona FC 0

SVS Major 1D 4 Tallaght United 1sts 0

Terenure College 2 Ashbourne United 4

Greystones United 5 Larkview Premier One  2

Elm Mount 3 VEC FC 2

Glebe North 4 Chapelizod FC 1

SVS Premier 1A 1 Usher Celtic 0

Trim Celtic 9 Glasnaoin FC 1

Fairview CY FC 2 Harding IF FC 1sts 3

FAI Junior Cup Second Round Fixtures

Published: Sunday, 03 October 2021 09:58

FAI Junior Cup Leinster Section Second Round

 

Dublin Saturday

St Mochtas v Wayside Celtic, Porterstown Road, 2.0

Greystones United v Ashbourne United, The Woodlands, 3.0

Dunboyne AFC v Liffey Wanderers, Summerhill Road, 2.30

Bluebell United v Lourdes Celtic, OFF

Seaford Rock United v Lucan United, Rockfield Park, 12.0

Tolka Rovers v Rush Athletic, Frank Cooke Park, 2.0

Old County FC v Collinstown FC, Brickfield Park Astro, 6.0

Aungier Celtic v DCU FC, Grangegorman, 3.0

Ballymun United v Portmarnock AFC, Ballymun United Complex, 2.0

Columbas Rovers v Valley Park United, ALSAA, 12.0

St Francis FC v Swords Celtic, John Hyland Park, 8.0, Fri Oct 15th

Galty Celtic v Booth Road Celtic, Brickfield Park, 3.0

Kilnamanagh AFC v SVS FC Prem Sat, Ned Kelly Park, 2.30

Terenure College v Glebe North, Terenure Sports Club, 2.0

Latin Dubs v Swords ManorBelcamp Park, 2.0

South Dublin United v Coolock Village FC, Ballyowen Park, 2.0

Dublin Hospitals FC v Clontarf FC, Pearse Park Astro, 8.0, Fri Oct 15th

MP FC v Rosemount Mulvey FCGrangegorman, 7-30, Fri Oct 15th

Drimnagh Celtic v Crumlin United, Brickfield Park, 1.0

St Kevins Boys v Larkview BoysSt Aidans CBS, 8.0, Fri Oct 15th

Drumcondra FC Major Sat v Tallaght United, Baskin Lane 2.30

Manortown United v Railway Union, 5 Acres, 3.0

Arthur Griffith Park FC v SVS FC Major 1D, Griffeen Valley Park, 2.0

Malahide United v FC Donaghmede, Gannon Park, 7.30, Fri Oct 15th

 

Dublin Sunday, NEFL and Dundalk

Kilmore Celtic v Ratoath Harps, OTDC, 8.0. Fri Oct 15th

Monread FC v Trim Celtic, Kilcullen Astro, 11.0

Dublin Airport FC Major 1 v Blessington FC, ALSAA, 11.0

Oliver Bond Celtic v Howth Celtic, Grangegorman, 11.0

Ballyoulster United v Dublin Celtic, Loughlinstown Road, 8.0, Fri Oct 15th

Muirhevnamor FC v Finglas United, Muirhevnamor Sports Centre, 8.0 Fri Oct 15th

Yellowstone Celtic v Trinity Donaghmede, Brickfield, 6.0, Sat Oct 16th

Kingscourt Harps v Peamount United, College Group Park, 7.30, Fri Oct 15th

Virginia FC v Knockmitten United, Kingspark, 11.30

Glenmuir Celtic v Colepark United OFF

Phoenix FC v Stella Maris FC, Scribblestown, 7.30, Fri Oct 15th

Bellurgan United FC v Balscadden FC Prem Sat, Flynn Park Bellurgan, 7.30, Fri Oct 15th

 

Wexford, Kilkenny, Carlow and Wicklow

North End United v Newpark FC, Hollygrove, 2.0

Evergreen FC v New Oak Boys, Kells Road, 2.0

Shelburne United v Courtown Hibs, Ballywilliam, 11.0

Gorey Rangers v St Patricks Boys Div 1, Ramstown, 2.0

Freebooters AFC v Shamrock Rovers, Fair Green, 2.0

Highview Athletic v Parkvilla FC, Harristown, 11.30

Curracloe United v Crettyard United, River Field, 2.0

Arklow Town v Moyne Rangers, Travers Insurance Park, 7.0, Sat Oct 16th

 

CCFL and Kildare

Rathangan FC v Sallins Celtic, Canal Road, 11.0

Caragh Celtic v Clane United, Sharpe Park, 2.0

Mountmellick United v Newbridge FC, Conor Davis Park,12.0

UCL Harps v Straffan AFC, UCL Harps, 4.0, Sat Oct 16th

Abbeyleix Athletic v Longford Town Cruisers, Fr Breen Park,2.0

Moone Celtic v Coill Dubh Ath, Fortfield Park, 11.0

Athy Town AFC Prem v Termonbarry FC, (w/o to Athy, Termonbarry withdrew)

Kilcullen AFC v Mullingar Town, Avondale, 2.0

Birr Town v Clara Town, Frank O Connell Park, 11.0

Towerhill Rovers v Suncroft AFC Sen Prem, Portlaoise Leisure Centre, 11.30

Stradbally Town v Clonmullion FC, The Lawn, 11.0

St Anthonys Youths FC v Monksland United FC, Kilcullen Astro, 7.0, Sat Oct 16th

 

Matches to be played weekend of October 17th

 

 
At the Leinster Football Association we aim to provide support, develop and administer association league football throughout all counties in Leinster from Louth to Wexford. Do not hesitate to contact us to find out more about referring, football coaching or getting involved. If you would like to find out more about us see the FAQs page or get in touch. 

Peter Doyle
- Administrator / General Secretary
  
ONeillsLogo
© 2022 Leinster Football Association
Website by aztecdesign.ie