logo
ONeillsLogo
ONeills LFA Junior Cup 3rd Round:
Sunday Section:

Usher Celtic 6 v 0 Parkville Utd
Oliver Bond Celtic 0 v 0 Moyne Rangers 1sts (5 - 4 Pens)
Shamrock Rovers 3 v 1 East Wall Bessborough
St Peter FC 1 v 4 St Pauls Artane
Dingle Utd 0 v 3 North End Utd
Glynn Barntown 5 v 5 Avonmore FC (6 - 6 aet; 5 - 4 Pens)
Derry Rovers Rovers 1 v 2 Gorey Rangers
Ballyoulster Utd 1 v 5 Kilmore Celtic
Carnew FC 1 v 7 New Oak Boys
Evergreen 3 v 0 Trinity Donaghmede (Walkover to Evergreen)
Willow Park Athlone 1 v 2 Edenderry Town
Freebooters 1 v 0 Newpark AFC
Stella East Wall OR Whitehall Rangers v Crettyard Utd (19th January 2020)
Courtown Hibs v Blackrock College (19th January 2020)
Clonmullion FC v Finglas Utd (19th January 2020)
Baldoyle Utd - BYE

ONeills LFA Junior Cup 2nd Round:
Sunday Section:

Willow Park Athlone 3 v 0 Rivervalley Rangers
New Ross Celtic 0 v 5 Freebooters
Rosenalis FC 0 v 2 Kilmore Celtic
Moyne Rangers 1sts 5 v 1 Bridge Rovers
Oliver Bond Celtic 9 v 0 Chord Celtic
Castle Villa 1 v 2 St Pauls Artane
Trinity Donaghmede 3 v 0 Burrin Celtic
Enfield Celtic 4 v 6 Carnew FC (aet)
Kilcock Celtic 1 v 2 St Peters FC (aet)
Baltinglass Town 0 v 3 Blackrock College
Rosslare Rangers 2 v 4 Usher Celtic
Shamrock Rovers 6 v 0 Kilree Celtic
Stella East Wall v Whitehall Rangers (9th January 2020)
Evergreen 3 v 0 Straffan AFC (Walkover to Evergreen)
Finglas Utd 4 v 1 Birr Town
Monksland Utd 0 v 1 Edenderry Town
Crossabeg AFC 1 v 5 Parkville Utd
Clonmullion FC 3 v 0 Ely Woodlawn (Walkover to Clonmullion FC)
East Wall Bessborough 4 v 2 Swords Celtic
Dingle Utd 4 v 0 Bangor Greenhills Greenpark
North End Utd 3 v 0 Suncroft FC 
Enniskerry YC 0 v 3 Crettyard Utd
Avonmore FC 4 v 1 Tombrack Utd
Aylesbury FC 0 v 5 Gorey Rangers
Glynn Barntown AFC 6 v 1 Shankill FC
Killeshin FC 1 v 3 Ballyoulster Utd
Thomastown Utd Prem 0 v 3 New Oak Boys
Dublin Airport 1 v 3 Courtown Hibs
Newpark AFC 3 v 1 Raheny Utd
Baldoyle Utd 3 v 1 Sheriff YC
St Anthony's 0 v 5 Derry Rovers 

ONeills LFA Junior Cup 1st Round:
Sunday Section:


Rosenalis FC 4 v 1 Coill Dubh
Blackrock College 4 v 2 Bunclody FC
Trinity Donaghmede 1 v 0 St Patricks Boys
Sheriff YC 3 v 0 Valley Park Utd
Kilmore Celtic 3 v 0 St Leonards FC (St Leonards FC withdrew)
Raheny Utd 6 v 1 Naas Utd
Oliver Bond Celtic 6 v 0 Stradbally Town
Derry Rovers 3 v 0 Tullamore Town (Walkover to Derry Rovers)
St Marks Ath 1 v 3 St Peters FC
Enniskerry YC 3 v 0 Monread FC (Walkover to Enniskerry YC)
Athy Town 2 v 3 Baldoyle Utd
Finglas Utd 3 v 0 Campile Utd (Campile Utd withdrew)
Evergreen 3 v 0 Newbridge Hotspurs (Walkover to Evergreen)
Clontarf FC 2 v 3 St Anthony's FC
Bridge Utd 3 v 5 Dingle Utd
Castlewarren Celtic 1 v 5 Shankill FC
Rivervalley Rangers 3 v 0 Corach Ramblers (Corach Ramblers withdrew)
Ballyoulster Utd 1 v 0 Wexford Bohs 1sts
Darndale Fc 0 v 4 Usher Celtic
Courtown Hibs 2 v 0 Fort Rangers
Enfield Celtic 3 v 0 Enniscorthy Utd
St Pauls Artane 3 v 0 Bush Celtic (Walkover to St Pauls Artane)
Redwood Naas 2 v 7 Parkville Utd
Monksland Utd 1 v 0 Allenwood Celtic
Burrin Celtic 2 v 1 Round Tower Rovers
Carnew Fc 2 v 1 MP FC
Avonmore FC 3 v 0 Moyne Rangers 2nds (Walkover to Avonmore)
Newpark AFC 5 v 1 Newlands Castle Park
Mullingar Town 2 v 3 Straffan AFC
Crettyard Utd 5 v 0 Sallynoggin Pearse
Killeshin FC 4 v 1 Knockmitten Utd
Dublin Celtic 0 v 4 Freebooters
Castle Villa AFC 2 v 1 Cloughbawn AFC
Stella East Wall 3 v 0 Newtown utd
North End Utd 8 v 0 Yellowstone Celtic
Dolmen Celtic 3 v 3 Dublin Airport (6 - 7 Pens)
Edenderry Town 3 v 1 Forth Celtic
Willow Park Athlone 2 v 1 FC Transilvania
Baltinglass Town 2 v 1 Dean Celtic
Rosslare Rangers 3 v 0 Rampart Celtic
Bangor Greenhills Greenhills Greenpark 1 v 0 Donacarney Celtic (aet)
Kilree Celtic 3 v 1 Rathcoole Boys
Vale Wanderers A 3 v 4 Aylesbury FC
Chord Celtic 2 v 1 Clondalkin Celtic
Clonmullion FC 6 v 4 FC Lokomotiv
St Carthages 1 v 9 New Oak Boys
New Ross Celtic 6 v 3 Duleek AFC
Birr Town 7 v 0 Ashford Rovers
Stoneyford FC 1 v 3 Bridge Rovers AFC
Whitehall Rangers 3 v 0 Nurney Villa (Walkover to Whitehall Rangers
Suncroft FC 4 v 2 Ballinahown FC
Gorey Rangers 3 v 0 Park Celtic
Raharney Rangers 0 v 3 Moyne Rangers 1sts (Raharney Rangers withdrew)
Shamrock Rovers 7 v 0 Ballymurphy Celtic
Tombrack Utd 3 v 0 Hanover Harps (Walkover to Tombrack Utd)
Glynn Barntown 5 v 1 BBC Utd
St Fiacchs 1 v 2 Swords Celtic
Curracloe Utd 3 v 4 Kilcock Celtic
Crossabeg AFC 3 v 2 Lions AFC
Arlington AFC 2 v 4 Thomastown Utd Prem
Ely woodlawn 3 v 0 Transport (Transport withdrew)
East Wall Bessborough Utd - BYE
Share
At the Leinster Football Association we aim to provide support, develop and administer association league football throughout all counties in Leinster from Louth to Wexford. Do not hesitate to contact us to find out more about referring, football coaching or getting involved. If you would like to find out more about us see the FAQs page or get in touch. 

Peter Doyle
- Administrator / General Secretary
  
ONeillsLogo
© 2020 Leinster Football Association
Website by aztecdesign.ie