logo
ONeillsLogo
ONeills LFA Junior Cup 3rd Round:
Saturday Section:


Galty Celtic 2 v 2 Newbridge Town (4 - 5 P)
Ballybrack FC 3 v 2 Seaford Rock Utd
Railway Union 0 v 2 Wayside Celtic
Leixlip Utd 3 v 2 Balscadden FC
VEC FC 0 v 1 Bangor Greenhills Greenpark
Kilbarrack Utd 3 v 0 Sheriff YC (Walkover to Kilbarrack Utd)
Trim Celtic 4 v 1 Kilnamanagh AFC
St Mochtas 0 v 1 Killester Donnycarney (aet)
Skerries Town v Beech Park (18th January 2020)

Bluebell Utd v Ratoath Harps (18th January 2020)
Newtown Rangers v Dublin Bus (18th January 2020)


ONeills LFA Junior Cup 2nd Round:
Saturday Section:

Kilbarrack Utd 3 v 1 Tymon Bawn
Newbridge FC 1 v 5 Seaford Rock Utd
St Vincent's Hospital 1 v 5 Galty Celtic
Ballybrack AFC 3 v 1 Phoenix Fc
VEC FC 3 v 1 Cherry Orchard
Kilnamanagh AFC 4 v 1 Greystones Utd AFC
Drumcondra AFC 1 v 3 St Mochtas
Woodhazel FC 1 v 4 Trim Celtic
Railway Union 2 v 0 Tolka Rovers
Rosemount Mulvey 3 v 4 Newtown Rangers
Glasnaoin FC 1 v 8 Skerries Town
Dublin Bus 2 v 2 Booth Road Celtic (5 - 3 Pens)
Beech Park FC 1 v 1 Garda (4 - 3 Pens)
Killester Donnycarney 2 v 1 St John Bosco
Balbriggan FC 0 v 4 Balscadden FC
Sheriff YC 3 v 1 Wicklow Rovers
Valeview Shankill 0 v 3 Bangor Greenhills Greenpark
Frankfort FC 0 v 8 Leixlip Utd
Portmarnock (UCFL) 1 v 4 Newbridge Town
Atletico Malahide 4 v 8 Ratoath Harps (aet)
Bellurgan Utd 2 v 4 Wayside Celtic (aet)
Bluebell Utd 1 v 0 Oldbury FC

ONeills LFA Junior Cup 1st Round:
Saturday Section:


Glebe North 0 v 1 Balscadden FC
St Mochtas 7 v 0 Parkvilla FC
Garda 3 v 2 Castle Celtic '2nds'
Harding IF 1 v 2 Tolka Rovers
Ballybrack AFC 4 v 2 St John Vianney
Booth Road Celtic 2 v 1 Hartstown Huntstown
Liffey Wanderers 0 v 3 Phoenix FC
Crumlin Utd 1 v 3 Rosemount Mulvey
Newtown Rangers 10 v 1 Dublin Airport
Dunshaughlin Youths 2 v 2 Newbridge FC (5-6 Pens)
Oldbury FC 2 v 1 Terenure College
Portmarnock AFC (UCFL) 2 v 1 Sth William St Celtic (aet)
St Kevins Boys 2 v 1 Skerries Town (Skerries Town won protest)
Cherry Orchard 1 v - Columbas Rovers
St Vincent's Hospital 4 v 3 Dunboyne AFC
Wayside Celtic 9 v 1 Ayrfield Utd
Lorcan Celtic 2 v 5 Dublin Bus
St John Bosco 1 v 0 Tallaght Utd '1sts'
Valeview Shankill 2 v 1 Swords Celtic
Killester Donnycarney 2 v 1 Glasnevin FC
Kilbarrack Utd 2 v 1 Pegasus St James Ath
Maynooth University Town 0 v 1 VEC FC
Dynamo Ridgewood 0 v 3 Kilnamanagh AFC (Dynamo Ridgewood withdrew)
Wicklow Rovers 2 v 1 Malahide Utd
Leixlip Utd 3 v 0 Bay FC (Walkover to Leixlip Utd)
Ballymun Utd 3 v 4 Woodhazel FC
Beech Park FC 3 v 0 Ringsend Rovers (Ringsend Rovers withdrew)
Greystones Utd AFC 5 v 3 Swords Manor
Railway Union 5 v 1 Fairview CY
Portmarnock AFC (LSL) 0 v 1 Balbriggan FC
St Michaels FC 0 v 3 Bangor Greenhills Greenpark (St Michaels withdrew)
Trim Celtic 14 v 1 Rush Athletic
Templeogue Utd 1 v 2 Tymon Bawn
St Francis 3 v 4 Seaford Rock Utd
Bellurgan Utd 3 v 0 Lucan Utd
Ardmore Rovers 1 v 6 Sheriff YC
Glasnaoin FC 1 v 1 Coolock Village (5 - 4 Pens)
Frankfort FC 6 v 4 Rathmines Roosters
Newbridge Town 4 v 2 Butterkrust Utd
Ballyfermot Utd 0 v 2 Bluebell Utd
Atletico Malahide 7 v 1 Broombridge Ath
Sandford St Mary's 2 v 4 Galty Celtic
Ratoath Harps 5 v 1 Drumcondra FC
Drumcondra AFC - BYE
Share
At the Leinster Football Association we aim to provide support, develop and administer association league football throughout all counties in Leinster from Louth to Wexford. Do not hesitate to contact us to find out more about referring, football coaching or getting involved. If you would like to find out more about us see the FAQs page or get in touch. 

Peter Doyle
- Administrator / General Secretary
  
ONeillsLogo
© 2020 Leinster Football Association
Website by aztecdesign.ie